044 5766 201 posti@mr-holappa.fi

RAUTAISEN TIEN RAKENTAJAT 24/7

Maanrakennus Pasi Holappa on koko Suomen alueella toimiva rautatierakentamisen, kunnossapidon, työmaapalveluiden ja liikennejärjestelyiden ammattilainen. Valttimme on sitoutunut ja ammattitaitoinen henkilöstö ja nykyaikainen kalusto. Yritys on UPA-arvioitu toimija.

Siivous edessä? Vai onko muuten muuten piha ja nurkat täynnä pois heitettävää? Älä turhaan polta bensaa ja peräkärryn laakeria. Sen sijaan tilaa helposti vaihtolava Maanrakennus Pasi Holapalta. Tuomme vaihtolavan kotiisi, yritykseen tai työmaalle ja haemme sen pois, kun työ on valmis. Lavan voit tilata Kajaaniin, Vuolijoelle, Vaalaan, Ristijärvelle ja aina Paltamosta aina Törmänmäkeen saakka.

Ota rohkeasti yhteyttä tai pyydä tarjous!

Palvelumme

Kalustoon kuuluu 8 kaivinkonetta, kiskopyörätraktori, 2 pyöräkuormaajaa, kauhakuormain, liukuohjattu kuormaaja, 2 telakaivinkonetta, lisälaitteita, lavetti, 2 kuorma-autoa, 2 traktoria ja traktorimönkijä.

Referenssit

Maanrakennus Pasi Holappa tarjoaa työmaapalveluita, liikennejärjestelyitä, rautatierakentamista ja -kunnossapitoa sekä maanrakennustöitä, kaluston kuljetusta ja teiden kunnossapitoa. 

Pasi Holappa

Pasi Holappa

toimitusjohtaja, hitsausmestarin pätevyys, työsuojelupäällikkö

044 5766 201
pasi@mr-holappa.fi

Kari Hyttinen

Kari Hyttinen

koneenkuljettaja, ratatyöstä vastaava

044 999 8274
kari.hyttinen@mr-holappa.fi

Janne Keränen

Janne Keränen

koneenkuljettaja, ratatyöstä vastaava, päällysrakennepätevyys, T-mies

044 9810 883
janne.keranen@mr-holappa.fi

Juha Häkkinen

Juha Häkkinen

koneenkuljettaja

044 7887 739
juha.hakkinen@mr-holappa.fi

Tapio Kemppainen

Tapio Kemppainen

huollot, koneenkuljettaja, ratatyöstä vastaava, T-mies

044 3258 533
tapio.kemppainen@mr-holappa.fi

Petteri Kuisma

Petteri Kuisma

ratatyöntekijä, ratatyöstä vastaava, T-mies

044 9810 851
petteri.kuisma@mr-holappa.fi

Jukka Karttunen

Jukka Karttunen

koneenkuljettaja, ratatyöstä vastaava

044 2364 911
jukka.karttunen@mr-holappa.fi

Kari Karppinen

Kari Karppinen

koneenkuljettaja, Kuorma-autonkuljettaja.

050 4418 803
kari.karppinen@mr-holappa.fi

Tomi Huotari

Tomi Huotari

huollot, koneenkuljettaja, ratatyöstä vastaava, T-mies

044 9859 142
tomi.huotari@mr-holappa.fi

Ilkka Oikarinen

Ilkka Oikarinen

autonkuljettaja, ratatyöntekijä, työsuojeluvaltuutettu

044 7220 677
ilkka.oikarinen@mr-holappa.fi

Yhteystiedot

Korjaamo ja toimistotilat
Tallitie 7
88470 Kontiomäki
posti@mr-holappa.fi

Pasi Holappa
toimitusjohtaja/tilaukset/hallinto
044 5766 201
pasi@mr-holappa.fi

Sanna Holappa
hallinto/toimistoasiat
044 9763 069
posti@mr-holappa.fi
sanna@mr-holappa.fi

 

 

 

 

 

Y-tunnus
1963034-4

Verkkolaskujen osoite
003719630344

Operaattorin välittäjätunnus
E204503

Paperilaskujen osoite
Maanrakennus Pasi Holappa
PL 51946
00063 Laskunet

Huomioithan, että et lähetä laskutusosoitteeseen muuta kirjepostia!

Ostolaskujen maksuehto 30 vrk

Ostolaskujen maksupäivät Maanantai ja Torstai (2krt/vk)

Yhteydenotto

7 + 15 =